Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Výlet za netopýry

7. července 2012 v 17:01 | Moi Personne |  Na cestách
Prázdniny jsou v plném proudu, a tak jsme s přítelem začali chodit na výlety. Včera jsme vyjeli vlakem do Týnce nad Sázavou, což je od nás asi hodinu jízdy. Naším cílem byl týnecký hrad, ve kterém tradičně sídlí kolonie netopýrů.
K hradu jsme dorazili asi v půl dvanácté, kdy ještě trvala polední pauza, takže jsme měli spoustu času na focení a obdivování poštolek, které na hradě hnízdí a které nám létaly skutečně jen kousek nad hlavami. Atmosféra byla tedy opravdu skvělá.
V barokní části hradu je zřízeno malé muzeum, kde jsme kromě týnecké kameniny, výstavky "jak šily naše babičky" a obrazů malíře Stárka viděli také netopýří expozici. Hned jsme se vrhli na puzzle s fotkou netopýra, zkoušeli jsme skládat netopýra ze sirek, testovali jsme, jestli máme netopýří sluch a prohlíželi jsme netopýří kostřičky. Po prohlídce muzea jsme pokračovali do gotické věže, kde bylo to nejdůležitější - živí netopýři. Nebylo jich tolik, kolik jich prý bývá obvykle, já však byla stejně nadšená, jelikož jsem netopýry zatím viděla jen na obloze v letu (pokud nepočítám kaloně v Pražské zoo). Kromě samotných zvířátek byly ve věži také informační tabule, na kterých jsme obdivovali především fotky roztomilých netopýřích mláďátek. Bylo zde vyfoceno a popsáno spoustu různých druhů netopýrů, včetně těch exotických. Také jsme se dozvěděli o jejich zimování, hledání úkrytů, nemocech, odchytu, ochraně a podobně.


A můžeme vyrazit


Hrad zblízka


S brýlemi...

...a bez brýlí

Pokus o vyfocení jedné z poštolek

Úvodní tabule - fotka nic moc, ale je tu vidět mláďátko

Puzzle před a po složení

Netopýří kostra, nad kterou vysela loutka smrtky


Stoupáme do věže

Schovávali se v rohu, ale nám neunikli

Marek a plyšový netopýr

Plyšový netopýři viseli všude, ale tenhle byl obvzláště vydařený - skoro jsem se ho lekla.

Z obrázků, které nakreslily děti, mě nejvíc zaujal tento draculovský.

Ve zdi rotundy jsme objevili kešku...

...a v místní zelenině kilo hrášku za 49 Kč, tak jsme vzali rovnou dvě.

Poslední pohled z nádraží...

...a frčíme domů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hotaru Hotaru | Web | 26. července 2012 v 15:52 | Reagovat

Skvelý tip na výlet a tie boty čo máš sú Demonie? Mám pocit, že som si chcela také isté objednať ale s Demoniami mám teraz mierne neblahú skúsenosť :D

2 moi-personne moi-personne | Web | 27. července 2012 v 17:23 | Reagovat

Jsou to Demonie, nejsou na nošení špatné, akorát jsou trochu tvrdé a neohebné. Já mám od Demonie bot několik a je to různé, některé jsou v pohodě, některé ne... Asi jako u všeho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama