Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Červenec 2012

Výlet za netopýry

7. července 2012 v 17:01 | Moi Personne |  Na cestách
Prázdniny jsou v plném proudu, a tak jsme s přítelem začali chodit na výlety. Včera jsme vyjeli vlakem do Týnce nad Sázavou, což je od nás asi hodinu jízdy. Naším cílem byl týnecký hrad, ve kterém tradičně sídlí kolonie netopýrů.
K hradu jsme dorazili asi v půl dvanácté, kdy ještě trvala polední pauza, takže jsme měli spoustu času na focení a obdivování poštolek, které na hradě hnízdí a které nám létaly skutečně jen kousek nad hlavami. Atmosféra byla tedy opravdu skvělá.
V barokní části hradu je zřízeno malé muzeum, kde jsme kromě týnecké kameniny, výstavky "jak šily naše babičky" a obrazů malíře Stárka viděli také netopýří expozici. Hned jsme se vrhli na puzzle s fotkou netopýra, zkoušeli jsme skládat netopýra ze sirek, testovali jsme, jestli máme netopýří sluch a prohlíželi jsme netopýří kostřičky. Po prohlídce muzea jsme pokračovali do gotické věže, kde bylo to nejdůležitější - živí netopýři. Nebylo jich tolik, kolik jich prý bývá obvykle, já však byla stejně nadšená, jelikož jsem netopýry zatím viděla jen na obloze v letu (pokud nepočítám kaloně v Pražské zoo). Kromě samotných zvířátek byly ve věži také informační tabule, na kterých jsme obdivovali především fotky roztomilých netopýřích mláďátek. Bylo zde vyfoceno a popsáno spoustu různých druhů netopýrů, včetně těch exotických. Také jsme se dozvěděli o jejich zimování, hledání úkrytů, nemocech, odchytu, ochraně a podobně.


A můžeme vyrazit

Tiamat

3. července 2012 v 21:54 | Moi Personne |  Hudba
Tiamat je již dlouho fungující švédská gothic rocková kapela, pojmenovaná podle babylonské bohyně moře. Skupina pod vedením zpěváka Johana Edlunda prošla mnoha zásadními proměnami, změnou jména z původního Treblinka počínaje a změnou stylu konče. Tiamat (tehdy ještě jako Treblinka) začínali s black metalem, s novým jménem se však přiklonili k death metalu. Po tomto období následoval přelom s deskou Wildhoney, která v sobě nesla odkaz Pink Floyd. Netrvalo to však dlouho a skupina opět změnila své zaměření - definitivně se přeorientovala na gothic rock, v jehož duchu pokračuje dodnes a ve kterém vydala již několik alb. Zatím poslední deskou Tiamat bylo CD Amanethes, oceňované fanoušky i kritiky.


Tiamat mám ráda především pro jejich úžasné texty, které obsahují bohaté slovní hříčky, metafory a celkově se často podobají básním. To vše je navíc doplněno o příjemné melodie a rockové kytary, což je ideální kombinace. Tato hudba mě uklidňuje a zárovneň dodává energii, podněcuje mé myšlení a v mnohém mě inspiruje.
Už jednou jsem Edlundovo uskupení viděla v akci a moc mě potěšilo, proto se moc těším na jeho příští vystoupení na Masters of Rock 2012, které rozohdně nevynechám.

Tato je jedna z mých nejoblíbenějších.
Na nákupy

2. července 2012 v 17:08 | Moi Personne |  Mé outfity
Takto jsem se nedávno vystrojila na lov nábytku a bytových doplňků do Ikey. Nově jsem vlastníkem toaletního stolku, černočervených polštářů a černých doplňků do koupelny.