Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Underworld: Probuzení (Underworld: Awakening)

28. června 2012 v 15:52 | Moi Personne |  Filmy
Jelikož jsem letos maturovala, prázdniny mi začaly už počátkem června. Po přijímačkách na vysokou školu mi tak vzniklo spoustu volného času, který jsme s přítelem využili k dlouhému odpočinku na chalupě. Vzhledem k deštivému počasí jsme celé dny proseděli doma, ve společnosti upírských filmů. Zvládli jsme tak všechny díly Blada a Underworldu. Během tohoto upírského maratonu jsme shlédli také nejnovější, čtvrtý díl Underworldu: Probuzení.Začátek filmu se odehrává několik let po událostech z prvního a druhého dílu, kde se upírka Selene spojila s křížencem upíra a lycana Michaelem a společně zabili všechny starobylé upíry, kteří ovládali celou upírskou společnost pomocí lží, intrik a vražd. Zde navazuje čtvrtý díl (třetí díl se vrací do středověké minulosti), protože Selene s Michaelem sice odstranili tyranské vládce, ale tím zároveň zrušili veškerý řád, kterému upíři i lycani podléhali. Důsledkem těchto událostí je odhalení lycanů a upírů lidmi, což vede k masovému vyvražďování všech osob nakažených upírským či lacynským virem. Během této genocidy je Selene zajata a umístěna do laboratoře mocné společnosti Antigen, která se údajně snaží najít protilátku na zmíněné viry.


Selene je probuzena po dvanácti letech a zjišťuje hned několik šokujících zpráv: nejen že její milovaný Michael je zřejmě mrtvý, ale také že v Antigenu porodila dceru. Když z Antigenu i se svou dcerou Eve uteče, jsou obě odvrženy posledními zbytky upírské komunity. Navíc odhalí, že lycanská rasa, kterou všichni považovali za téměř vyhubenou, se naopak rozrůstá, což je úspěšně kryto lycany ovládaným Antigenem. To však není to nejhorší - v Antigenu byla vyvinuta látka, která umožní lycanům genetickou mutaci, po které budou mnohem větší a silnější. Dynamický příběh plný honiček v autě, skákání ze střech a střílení lycanů může začít - tentokrát v nové sestavě.


Film se mi víceméně líbil. Opět nabízí dobrodružství, akci a zajímavý příběh. Přesto mi připadal o něco méně napínavý, než předchozí díly. Děj je poněkud chudší, zřejmě slouží jako spojnice třetího a budoucího pátého dílu, pokud nějaký bude. Stejně jako v prvním dílu je konec otevřený a proto se dá očekávat, že bude následovat díl další. Jako nevýhodu také vidím popisování předchozího děje v úvodu filmu. Jelikož jde už o čtvrtý díl, tak prolog ve zkratce shrnuje děj už ze tří filmů a je proto dost zdlouhavý, což je pro člověka, který viděl díly všechny, poměrně nudná podívaná. Úvod také ubírá na délce samotného děje, který je tak poměrně krátký. Připomíná mi to "co se stalo v minulém dílu", tolik typické pro telenovely či dětské seriály typu Arabela. I přes tyto zápory jsem se u filmu bavila a jestli se vyplní mé předpoklady a dočkám se dalšího dílu, určitě si ho nenechám ujít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 light7 light7 | Web | 28. června 2012 v 18:09 | Reagovat

no zrovna včera večer jsem na to koukala, jsem zvědavá jestli to bude mít ještě další pokračování:-)

2 moi-personne moi-personne | Web | 28. června 2012 v 19:56 | Reagovat

Já docela věřím, že ano :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama