Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Článek MF Dnes o Wave Gotik Treffen

18. června 2012 v 0:31 | Moi Personne |  Gothic subkultura - fakta, názory, novinky
Jak jistě mnozí ví či tuší, v nedávných dnech proběhl - již po dvacáte prvé - největší evropský goth festival, slavný Wave Gotik Treffen. Tento festival je největším svátkem všech goths, kteří se do německého Lipska sjíždějí na několikadenní oslavu všeho, co s goth stylem souvisí. Především jde o desítky hudebních uskupení, které v době festivalu vystupují na několika různých místech po celém městě, v neposlední řadě jsou to však také módní kreace účastníků, které této akci vydobyly slávu a zájem médií. A právě reakci na tuto vizuální stránku festivalu přinesl magazín Mladé fronty Dnes, číslo 23, vydaný dne 7. 6. 2012.

Osobně musím uznat, že článek nebyl katastrofální, jak tomu u podobně zaměřených článků bývá. Kromě typického omylu, kdy je Marilyn Manson zařazován mezi goths, je článek poměrně objektivní a autorka již v úvodu prohlašuje, že se nehodlá věnovat historii či hudbě, pouze chce podat obraz festivalu z pohledu nezasvěcence, což ji dle mého názoru šlechtí, protože si je zřejmě vědoma svých nedostatečných znalostí o této scéně a nepouští se do šíření deziluzí. Potěšil mě fakt, že článek ukázal subkulturu v celém jejím věkovém rozpětí, narozdíl od jiných, které z nás dělají hnutí pubertálních chudinek. Článek považuji za příjemnou obhajobu goths a vyzdvihování některých předností, jako jsou kreativita či nezávislost. Je psán člověkem, kterého považuji za rozumného, který nesoudí podle medializovaných mýtů a chápe, že subkultura má mnoho tváří. Možná danému tématu příliš nerozumí, ale ví, že téměř v každém podobném hnutí je něco víc, než tvrdí televize.
Článek byl pro mě příjemným překvapením a tímto za něj autorce Michale Komrskové děkuji. Kéž by bylo více podobných, příjemně nezaujatých žurnalistů.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hotaru Hotaru | Web | 18. června 2012 v 11:03 | Reagovat

le tiež som milo prekvapená, ono článok obhajujúci gothic hudbu by rozhodne veľký úspech nezožal lebo väčšinou tie názvy kapiel a neznáme žánre ľuďom nič nehovoria, mám pocit, že takýto článok a lá - sme tu, sme tiež ľudia, deal with it je fajn.

2 moi-personne moi-personne | Web | 18. června 2012 v 14:15 | Reagovat

Taky si myslím, je to příjemná změna oproti pitomostem, co se o goths obvykle píšou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama