Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Červen 2012

V ČR vychází druhá kniha o goth subkultuře

28. června 2012 v 17:59 | Moi Personne |  Gothic subkultura - fakta, názory, novinky
Poté, co na pulty českých knihkupectví dorazila kniha Ravena Digitalise, mystická Goth, přichází další do češtiny přeložený titul, zaměřený na goth subkulturu: Gotický svět - kronika kmene (Worldwide Gothic - a Chronicle of a Tribe) novinářky Natashy Scharfové. Ta se ve své knize pokusila zachytit nejen podstatu a historii subkultury, ale také její různé odnože a modifikace po celém světě. Zabývá se i jinými styly, které jsou goth scénou ovlivněny, například japonským J-rockem.
Na tuto knihu jsem velice zvědavá, rozhodně mě zaujala víc než kniha Goth. Doufám že se k ní brzy dostanu a že mě nezklame.


Underworld: Probuzení (Underworld: Awakening)

28. června 2012 v 15:52 | Moi Personne |  Filmy
Jelikož jsem letos maturovala, prázdniny mi začaly už počátkem června. Po přijímačkách na vysokou školu mi tak vzniklo spoustu volného času, který jsme s přítelem využili k dlouhému odpočinku na chalupě. Vzhledem k deštivému počasí jsme celé dny proseděli doma, ve společnosti upírských filmů. Zvládli jsme tak všechny díly Blada a Underworldu. Během tohoto upírského maratonu jsme shlédli také nejnovější, čtvrtý díl Underworldu: Probuzení.


Black & white

19. června 2012 v 17:30 | Moi Personne |  Mé outfity
V černobílém outfitu jsem si vyrazila na malý koncert v klubu Havran. Má kamarádka Sabie měla podobný nápad :D.


Článek MF Dnes o Wave Gotik Treffen

18. června 2012 v 0:31 | Moi Personne |  Gothic subkultura - fakta, názory, novinky
Jak jistě mnozí ví či tuší, v nedávných dnech proběhl - již po dvacáte prvé - největší evropský goth festival, slavný Wave Gotik Treffen. Tento festival je největším svátkem všech goths, kteří se do německého Lipska sjíždějí na několikadenní oslavu všeho, co s goth stylem souvisí. Především jde o desítky hudebních uskupení, které v době festivalu vystupují na několika různých místech po celém městě, v neposlední řadě jsou to však také módní kreace účastníků, které této akci vydobyly slávu a zájem médií. A právě reakci na tuto vizuální stránku festivalu přinesl magazín Mladé fronty Dnes, číslo 23, vydaný dne 7. 6. 2012.