Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Duben 2012

Zombie Walk

28. dubna 2012 v 16:39 | Moi Personne |  Ostatní
Jaro k nám dorazilo v plné síle a s ním již tradiční akce - Zombie Walk. Jak už název napovídá, jde o průvod poněkud výstředního charakteru - sdružuje totiž fanoušky zombie filmů, komixů apod., a to řádně tématicky ustrojené. Myšlenky tohoto průvodu nejsou orientovány nikterak politicky, jde především o to pobavit se, být vidět, uplatnit kreativitu a vytrhnout obyvatele města z každodenní šedi.
Trend hororových průvodů nevznikl u nás, ačkoli se zde projevil poměrně brzy po rozmachu této aktivity v zahraničí. Pro přiblížení historie Zombie Walku přidávám úryvek článku z www.sanctuary.cz:

První oficiální Zombie Walk se konal v roce 2003 v Torontu a zúčastnilo se ho pouhých 6 nadšenců. První zdokumentovaný pochod přišel po jisté odmlce v srpnu roku 2005 ve Vancouveru a účast už byla počítána na 400 nemrtvých. Díky tomu, že se dav zombií rozhodl využít místní hromadné dopravy "SkyTrain" vstoupila do kronik pod názvem "SkyBrain".
O rok později, v říjnu 2006 došlo k absolutnímu zvratu v historii zombie kultury. Téměř na 900 zelenobílých pokulhávajících monster se sešlo (přišouralo) k Pittsburskému obchodnímu centru Monroeville, aby zde za prvé došlo k rekordnímu zápisu do Guinessovi knihy a za druhé u toho vznikly také slavné záběry z děsivého snímku Dawn of the dead alias Úsvit mrtvých.
Trend se začal rozmáhat do různých koutů světa a nezůstal jen zaatlantickou výsadou. V menších měřítcích tak nadšení příznivci mrtvých okupujících města pořádají pravidelně tyto bizarní recesistní akce.

U nás byl první Zombie Walk zorganizován v květnu roku 2008 a zúčastnilo se ho přibližně 650 zombies. V té době akce startovala na Staroměstském náměstí a končila na náměstí Václavském. S každým rokem se průvod rozšiřoval, v roce 2009 na něj dorazilo asi 700 zombies, v roce 2010 již 720 a v minulém roce, kdy byla trasa změněna (start na ostrově Kampa a konec u Rudolfina), přes 930 účastníků. Od roku 2010 byla také přidána novinka - požírání obětí. Předem vybraní a označení lidé v civilním oblečení se zdánlivě náhodně střetnou s průvodem a následně jsou "sežráni" - zombies jim potrhají šaty a potřísní je krví. Čerství zombies se poté přidají k ostatním a pokračují s průvodem k cíli.
Nyní nás čeká pátý ročník Zombie Walku. Konat se bude 5. 5. a opět bude začínat na pražské Kampě. Registrace začne na pražském ostrově ve 14:30. Po zakončení pochodu bude na oživlé mrtvoly čekat after party v klubu Chapeau Rouge v doprovodu kapel Chrysalide a Hal Flavin a několika DJs.
Podaří se nám letos přakonat početní rekord z minulého roku?

Oficiální stránky Zombie Walku: www.zombiewalk.cz

ZW_poster2012_web


Já v převleku za Michaela Jacksona na Zombie Walku 2010.