Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Jaké to bylo na koncertě Emilie Autumn

22. března 2012 v 17:49 | Moi Personne |  Hudba
Nedávno jsem informovala o blížícím se koncertu Emilie Autumn. Nyní nadešel čas pro krátkou, velice subjektivní reportáž.
Na Emiliině koncertě jsem byla již v roce 2008 a byl opravdu skvělý, a proto jsem se na toto vystoupení skutečně těšila. Na lístku stálo, že má začínat v sedm hodin večer, takže jsme se s kamarádkou dostavily už v půl sedmé. Již tou dobou postával před KD Kyje úctyhodný zástup nádherně podivných individuí všeho druhu. Dlouho se však nic nedělo a tak jsme se s kamarádkou šly ohřát do přilehlé hospody. V osm se k nám přidali další známí, kteří nás ujistili, že není kam spěchat, jelikož dovnitř se sice (velice pomalu) pouští, ale rozhodně se ještě nehraje. V půl deváté jsme se přeci jen vydaly do sálu, kde se ale teprve zkoušelo. Po celou tu dobu bylo úplně zhasnuto a nebylo zde žádné sezení, takže jsme neměly možnost najít své přátele ani čekat vsedě, což bylo velice nemilé. To už ale na pódium postupně přišly tři Emiliiny tanečnice a zpěvačky, The Bloody Crumpets, následovány samotnou Emilkou, která se objevila za obrovskými prosvícenými hodinami v kostýmu myšky.


Kostýmy a rekvizity vůbec zaslouží zvláštní pochvalu. Když Emilie po první písničce 4 o'Clock odložila myší kostým, objevila se na pódiu s růžovým čírem z peří a umělých vlasů, které jsme jí tiše záviděly. Svým kostýmem kolem sebe vytvořila růžovou, třpytivou atmosféru, která silně kontrastovala například s invalidním vozíkem, se kterým křižovala pódium. Na píseň Girls! Girls! Girls! se stylizovala do mužské role a nandavací číro vyměnila za jednoduchou pánskou čepici, vzápětí se však zase převlékla zpět do růžových třpytek.


Koncert sestával ze čtrnácti písniček, a to především z novější tvorby a, což mě příliš nepotěšilo, z CD Fight Like a Girl. To, pokud vím, doposud nebylo vydáno a písničky z něj neznám a už vůbec neumím jejich text. Jednoduše jsem raději, když slyším písničky, které alespoň trochu znám. Naštěstí většina z nich má snadno pochopitelné texty a Emilie vyslovuje dostatečně zřetelně, takže jsem se i přesto chytala. Ze starší tvorby zpívala například Liar nebo Mad Girl, trochu mě však mrzelo, že vynechala takové hity jako Opheliac či I Want My Innocence Back.
Koncert skončil ve tři čtvrtě na deset, a jako když utne, světla se okamžitě rozsvítila a na pódiu začal úklid rekvizit. Než jsme se stačily rozkoukat, už jsme stály venku před kulturním domem. Kouzlo koncertu bylo ukončeno příliš rychle a násilně, což ve mně nezanechalo nejlepší dojem. Zachránila nás opět místní hospoda, kam jsme se uchýlily, než nás vyzvedli kamarádčini rodiče, kteří očekávali, že pro nás pojedou nejdříve po jedenácté.
Můj rozsudek je tedy takový: Koncert byl úžasný, skvělá show i hudba. Nicméně velice podobná show byla k vidění už roku 2008, kdy koncert navíc trval podstatně déle a obsahoval všechny známější písničky. Tentokrát navíc lehce pokulhávala organizace, nezvládnutý čas a nepřítomnost židlí v sále mi vadily nejvíce. Jsem ráda, že jsem na koncertě byla a byl dobrý, ale myslím si, že mohl být ještě mnohem lepší.

Fotky použity s laskavým svolením fotografa Jiřího Artýzska, více jich najdete zde: svetobjektivem.cz/EmilieAutumn/ :).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Woman Woman | Web | 22. března 2012 v 17:59 | Reagovat

Ta zpěvačka teda vypadá.... :D

2 moi-personne moi-personne | Web | 22. března 2012 v 18:30 | Reagovat

Věř že je spoustu lidí, kterým se líbí a kteří ji obdivují.

3 Jirik Jirik | 22. března 2012 v 18:32 | Reagovat

A ver, ze jich neni malo, sebe mezi ne hrde pocitam ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama