Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Blíží se koncert Emilie Autumn

11. února 2012 v 21:34 | Moi Personne |  Hudba
Emilie Autumn je žena mnoha profesí. Kromě toho, že je skvělou zpěvačkou, ovládá také hru na housle a jiné hudební nástroje, skládání hudby, psaní poezie či navrhování kostýmů. Její tvorba zahrnuje velice rozmanité písně od vážné hudby až po téměř surový industrial. Jelikož se silně inspiruje viktoriánskou dobou, nazvala svůj osobitý styl victoriaindustrialem. Na živo Emilii doprovází ansámbl zpěvaček a tanečnic, díky kterým je koncert proměněn spíše v muzikál či kabaret. Ještě víc tak vyniknou témata, kterými se mimo jiné Emilie zabývá - ženská emancipace a sexualita, niterní svět žen i děvčátek a postupné zešílení dívek ve světě mužů.


V roce 2008 jsem měla možnost takové představení shlédnout a doslova mě uchvátilo. Začala jsem přemítat, jak poznat šílenou od zdravé dívky a ve kterém bodě vlastně nastává onen zlom, kdy taková dívka propadne temnotě. A pozná to ona sama? A poznala bych já, kdyby se to stalo mně? A nestalo se to již? Právě takové otázky víří člověku v hlavě, když sleduje dění na pódiu. Nyní Emilie přijíždí znovu - 17. března navštíví Prahu, 19. března pak Bratislavu. Lístky nejsou nejlevnější, přesto, pokud váháte, má rada zní: nenechte si tuto příležitost utéci. Koncerty Emilie Autumn jsou totiž z těch, na které zřejmě nikdy nezapomenete.
(Tady se zaměřte na text - ten kontrast mezi dojmem a skutečným obsahem!)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alethea Raewlyn / Rip Alethea Raewlyn / Rip | E-mail | Web | 12. února 2012 v 19:28 | Reagovat

Och, Emilie ^^ Ju mám napriek tomu všetkému moc rada. Na koncert idem, vzhľadom k tomu, že bude len pár dní po mojich narodeninách, takže som si to doma odprosila ako narodeninový darček. Som neskutočne zvedavá a natešená, pretože Emilie ma niečim podivným priťahuje.. Niečo v sebe skutočne má a neviem ju vyhnať z hlavy. Dúfam, že bude hrať predovšetkým Opheliac, Misery loves Company a The art of Suicide ^^

2 moi-personne moi-personne | Web | 12. února 2012 v 20:22 | Reagovat

Ty jdeš ale asi v Bratislavě, co? Zajímalo by mě, jestli na pražském koncertě potkám někoho z autorů blogů, které navštěvuji :). Emilie mám ráda, protože mám ráda všechno zvláštní až divné :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama