Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Ospalá díra (Sleepy Hollow)

2. ledna 2012 v 12:16 | Moi Personne |  Filmy
Zeptáte-li se na můj nejoblíbenější film, jednoznačně za něj zvolím Ospalou Díru. Tento film totiž splňuje všechna má kritéria na filmového favorita. Proslulý režisér Tim Burton spolu se svým dvorním skladatelem Dannym Elfmanem a charizmatickým představitelem hlavního hrdiny Johnym Deppem zaručují kvalitu.
Přestože ve filmu stříkají litry krve a atmosféra působí spíše děsivě a hororově, je film protkán drsným černým humorem, divadelní hravostí a pohádkovou romantikou. To vše skvěle doplňuje mistrný soundtrack Dannyho Elfmana.


Konstábl Ichabod Crane je svými pokrokovými myšlenkami trnem v oku svých nadřízených. Proto je poslán do zapadlé vesničky Ospalá Díra, aby zde objasnil trojnásobnou vraždu, při které všechny oběti přišly o hlavu. Crane se pokusí aplikovat své vědecké metody, brzy však zjistí, že zde s mikroskopem a zápisníkem mnoho nepořídí a je nucen zapojit všechny své schopnosti. Naštěstí mu s pátráním pomáhá syn jedné z obětí a s ním jedna z pozdějších podezřelých, krásná Katrina, do které se konstábl v průběhu děje zamiluje.


I přes Cranovo usilovné pátrání stále přibývají mrtvoly a vesnicí se šíří přesvědčení, že vrahem je přízračný bezhlavý jezdec. Konstábl si však uvědomí, že zlo, ať je jeho nástroj jakkoli nadpřirozený, je vždy pácháno lidmi. Ichabod Crane musí překonat strach a doslova nasadit vlastní krk, aby zachránil život křivě obviněné Katriny a potrestal skutečného vraha, který jezdce ovládá.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama