Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Elektronická hudba

15. ledna 2012 v 1:09 | Moi Personne |  Hudba
Elektronickou hudbu, jako je EBM, dark electro a podobně nemám příliš ráda, neboť mi tato hudba většinou připadá bezduchá, jednostranná a stereotypní. Odlidštěná, neosobní atmosféra můj názor jen podporuje. Ovšem existují i výjimky, ať už kapely s celou svou tvorbou, či jednotlivé písně. Jsou to například remixy goth rockových skupin - v poslední době jsem si oblíbila mimo jiné remixy Two Witches. Jinak jde obvykle o electro, které není natolik chladně strojové a spojuje v sobě elektroničnost s lidským faktorem, nebo electro, které se nějakým způsobem vymyká normám. Zde dávám příklady některé více či méně elektronické hudby, kterou považuji za dobrou.
Toto samozřejmě není všechna elektronická hudba, kterou poslouchám. Například další skvělou kapelou je polská dvojice Monstergod, která si v ČR zahrála živě na Night Sidu před několika lety. Bohužel jsem nenašla žádné ucházející video, ale za poslech určitě stojí. Dále poslouchám různé "profláknuté" skupiny, jako jsou Deathstars a Jesus on Extasy. Naproti tomu nemám ráda některé kapely, které se na electro/goth parties obvykle pouštějí: Clan of Xymox, Combichrist, Suicide Commando, the Crüxshadows, Hocico, Aesthetic Perfection či VNV Nation. A mám tu smůlu, že jiné party, než elektronické, se naneštěstí konají jen minimálně. Zato EBM se hraje i několikrát do měsíce a já to prostě nepovažuji za pokrok - spíše za postupný úpadek. Bohužel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rip Van Winkle Rip Van Winkle | E-mail | Web | 18. ledna 2012 v 9:51 | Reagovat

Noo tak ak mám pravdu povedať, mne je hudba ako EBM či industrial najbližšia.. Inak teraz si sem dala dosť kapiel, čo mám rada. Napríklad Ministry, Deathstars a Jesus on Extasy sú moje srdcovky ale aj tie, ktoré si spomenula, že ich neobľubuješ (Combichrist, Suicide Commando, The Crüxshadows, Hocico,VNV Nation) Mimochodom, chcem prudko zamachrovať.. poznám sa s celou zostavou Dope Stars INC. aj Spectrum-X ;D Candy ma vždy istým spôsobom desila a teraz je škoda, že vyzerá tak normálne..

2 moi-personne moi-personne | Web | 18. ledna 2012 v 11:46 | Reagovat

Já jsem se nikdy nepokoušela seznámit s žádným svým oblíbeným muzikantem, jelikož mám obavy, že by mi to mohlo zkazit iluze :D. Já electro jako takové nezavrhuji, ale štve mě, že já jakožto oddaná fanynka oldschoolu nemám po večerech žádný program, zatímco electro se drhne dokola každou chvíli.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama