Tento blog je přesunut na blogger. Navštivte mě na nové adrese: http://moi-personne.blogspot.cz/ !!!

Leden 2012

Focení pro Fallen Angel

28. ledna 2012 v 14:05 | Moi Personne |  Já, mé fotky, o mně
12. listopadu jsem si nechala v kadeřnictví Fallen Angel udělat nový účes - zelené a modré pramínky. Jelikož se právě schylovalo k focení katalogu účesů, nabídli mi nechat se do něj vyfotit. 26. listopadu se konalo celodenní focení, kde fotorafka Khiria fotila spoustu nádherně ostříhaných, obarvených, dredatých a copánkatých zákazníku Fallen Angel. Jak dopadli fotky s mou maličkostí vidíte, ale doporučuji podívat se do celé galerie, je dokonale barevná a účesy inspirativní. Jestli jste doposud s ostříháním váhali, toto vás přesvědčí.

Čeští výrobci oblečení, dplňků a šperků

18. ledna 2012 v 17:57 | Moi Personne |  Gothic subkultura - fakta, názory, novinky
V návaznosti na svůj článek o gothic obchodech jsem se rozhodla představit několik českých švadlen, krejčových či výrobců šperků, ať už v gothic či jiném stylu. Některé zřejmě již znáte, ale třeba vám přinesu i nějaký nový poznatek.

1) Navika - zde vám ušijí šaty na objednávku, např. podle drahých značkových šatů.2) Ophelia Without Eye (Fler) - tato slečna vyrábí naprosto dokonalé a velice oblíbené kousky, od loli sukní přes tylové obrovitosti po naprosto ujeté brože.3) Riwwa Nerona - skutečně jedinečné korzety i jiné oblečení a doplňky. Specializace především na viktoriánskou éru a podobně. Cena odpovídá maximální kvalitě materiálů i provedení, navíc ve stejném oblečení zřejmě nikoho jiného nepotkáte.4) Oberna - v tomto e-shopu seženete goth šperky, ať už sháníte čelenky, hodinky či přívěsky na mobil. Převažují zde viktoriánské a romantické šperky, kameje apod.Podobných výrobců jistě existuje mnohem více a patří jim mé velké uznání za to, že nám zprostředkovávají módu, která by zde jinak nebyla příliš dobře dostupná. Znáte-li někoho podobného nebo jeste-li sami výrobci, můžete se o odkaz podělit v komentářích.

Úvaha o alternativní hudbě

15. ledna 2012 v 15:51 | Moi Personne |  Gothic subkultura - fakta, názory, novinky
V poslední době často přemýšlím o významu výrazu "alternativní hudba". Tento termín vyvolává rozporuplné reakce. Co je to vlastně alternativní hudba? Jak rozpoznat, co se k ní řadí a co ne?Elektronická hudba

15. ledna 2012 v 1:09 | Moi Personne |  Hudba
Elektronickou hudbu, jako je EBM, dark electro a podobně nemám příliš ráda, neboť mi tato hudba většinou připadá bezduchá, jednostranná a stereotypní. Odlidštěná, neosobní atmosféra můj názor jen podporuje. Ovšem existují i výjimky, ať už kapely s celou svou tvorbou, či jednotlivé písně. Jsou to například remixy goth rockových skupin - v poslední době jsem si oblíbila mimo jiné remixy Two Witches. Jinak jde obvykle o electro, které není natolik chladně strojové a spojuje v sobě elektroničnost s lidským faktorem, nebo electro, které se nějakým způsobem vymyká normám. Zde dávám příklady některé více či méně elektronické hudby, kterou považuji za dobrou.


Lolita

12. ledna 2012 v 17:56 | Moi Personne |  Móda
Mnoho goths mylně zařazuje lolitu mezi různé módní odnože goth subkultury. To je však chybné a proto jsem se rozhodla napsat alespoň skromný článek, ve kterém bych vše uvedla na pravou míru.
Lolita je styl, který vznikl v Japonsku v 80. letech. Rozšířil se až o něco později, díky skupině Malice Mizer a především jejímu kytaristovi Manovi, který tento styl nosil. Dnes je tento styl známý po celém světě.

Mana, kytarista Malice Mizer


Wednesday 13

11. ledna 2012 v 20:17 | Moi Personne |  Hudba
Je tomu už nějaký ten pátek, co gothic/horrorpunkový muzikant Wednesday 13 ohlásil pauzu projektu, nesoucího jeho jméno, a namísto němu dal vzniknout rock'n rollovějšímu uskupení Gunfire 76. K radosti fanoušků se však v roce 2011 rozhodl vrátit ke své sólové dráze, s podporou doprovodné kapely nahrál novou desku a opět vyrazil na turné."Gothic shopy"

10. ledna 2012 v 20:26 | Moi Personne |  Gothic subkultura - fakta, názory, novinky
Máte rádi hřbitovy? Obdivujete upíry? Chcete být gothicem? Žádný problém! Vyluxujte rodičům z účtu deset dvacet tisíc, navštivte nejbližší gothic obchod, nakupte si dva kompletní outfity, abyste je mohli střídat, a jste hotový goth. Jen si, při všemocném Satanovi, příliš neprohlížejte modely ostatních, nebo zjistíte, že v naprosto totožném korzetu, sukni a gládách vypadají lépe. A nezlobte se, až se vám za dva měsíce oblečení rozpadne. Co byste za těch pár zbytečných tisícovek chtěli, že?


Výročí otce legendárních Addamsových

7. ledna 2012 v 23:55 | Moi Personne |  Ostatní
Dnešní den je ve znamení jednoho zajímavého výročí - tvůrci známé komiksové a filmové rodiny Addamsových, karikaturistovi Charlesovi Samuelu Addamsovi, by v tento den bylo právě sto let. A protože je Addamsova rodina kultovní záležitostí, tolik oblíbenou u většiny goths, a protože i já patřím k obdivovatelům této zvráceně morbidní rodinky, nemohu toto jubileum opomenout.


Hlad (The Hunger)

7. ledna 2012 v 22:04 | Moi Personne |  Filmy
Také už vás rozčilují nagelovaní upíři a pečlivě oholení vlkodlaci, se kterými se po vydání ságy Stmívání roztrhl pytel? V tom případě vám doporučuji zkusit úplně jiný druh upírského filmu - umělecký, ve své době lehce skandální Hlad (The Hunger) režiséra Tonyho Scotta.Gothic Rock (podstata a vývoj subkultury)

7. ledna 2012 v 20:03 | Moi Personne |  Gothic subkultura - fakta, názory, novinky
Jelikož pravdivých informací o goth subkultuře není nikdy dost, uvádím zde svůj starý článek o vývoji hudby a s ní celé subkultury. Více informací můžete hledat na českých gothic stránkách, www.sanctuary.cz.